| frumusyka334 a întrebat:

Voi de la ce varsta credeti ca ar trebui cineva sa isi inceapa viata sexoala?

Răspuns Câştigător
| razvan007_8589 a răspuns:

Pai eu am 19 ani si mi-am inceput viata sexuala anul trecut si eu te-as sfatuii sa incepi la 18 ani pentru ca atunci te-ai maturizat si fizic si psihic si partenerul cu care faci sex trebuie sa fie protejat pentru ca nu se stie ce boli iti poate da sau ii poti da cum ar fi sida sau altele mai grave asa ca fii atenta

14 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Au raspuns foarte corect colegii, eu iti mai spun un aspect. O partida de sex, tine cateva minute(mai recent, un studiu, spune ca intre 5 si 10 min). Acest avantaj al fericirii supreme, este mult prea mic pe langa problemele pe care le creeaza fetelor.

| fabiola a răspuns:

Cand se simte matur, stapan pe sentimente, responsabil!

| VodkaCoca a răspuns:

17-18 ani, pentru ca atunci esti maturizata si fizic si psihic, si in plus trebuie sa te simti tu pregatita sa faci pasul asta.

| tarziu a răspuns:

Cam atunci cand o sa stii cum se scrie corect! Altfel risti sa isi puna baiatul 'rezervativ' si sa ramana rezervat.

| pwp a răspuns:

Peste 18 neaparat! doar atunci esti destul de matur atat fizic cat si psihic!

| Andreea_1440 a răspuns:

Cand simti tu nevoie dar nici pe la 1 4 15 ani, trebuie sa fii pregatita sa simti ca trebuie sa faci asta pentru ca mai tz sa nu regreti trebuie sa iubesti acea persoana dar si ea sa te iubeasca

| saymoon a răspuns:

Dupa 18 ani in orice caz.

| YourDailyApple a răspuns:

Aia "sexoala" nu mi-am inceput-o inca.

| AdelinaC a răspuns:

Depinde de tine, preferabil este dupa 19 ani pentru ca atunci esti matura fizic.

| crackiswack a răspuns:

17 e cel mai ok

| angel_7075 a răspuns:

Pai. pa la 17-18 ca at esti matirizata toatal..., psihic, fizic.big grin

| loving2008 a răspuns:

Sa ai minim 18 ani, sa ai o relatie de 1-2 ani, sa iti doresti asta si sa simti ca nu te mai poti abtine. Daca poti sa rezisti pana mai tarziu de 18 ani e si mai bine.

| Cortex a răspuns:

Nu ti-ai gasit site-ul aici sunt doar tocilari si toti iti zic la 18 ani, ca nu trebuie sa te gandesti la din astea bla bla bla chestii de virgini.nu conteaza la ce varsta incepi, iar mai ales daca esti fata esti atractiva pentru multi daca esti virgina, dar ma mir cum te poti abtine:Oda-ti drumul odata cu salbaticiunebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am 14 si mi-am inceputo pentru mine e misto mai ales cas baiatlaughing