| Kusea a întrebat:

Vorbeam anterior de un prieten de-al meu de care se pare ca m-am indragostit happy vreau parerea voastra, celor de pe TPU. Ieri mi-a zis ca vine sa ma intilneasca de la niste cursuri si dupa mergem la plimbare, insa din cauza prietenilor nu a putut (prieteni comuni) pentru ca unul ma simpatizeaza, iar asta imi pare ca se teme sa nu-i supere, pentru ca vezi cum...prietenii pentru el inseamna foarte mult si in general iesim la plimbare tot grupul, insa cind ma cheama sa iesim singuri, nu le zice si lor, ba chiar am fost martor cind i-a mintit ca-i singur si ca merge acasa. In fine, revin la cazul de ieri, baiatul si-a cerut scuze si imi pare ca a facut din suflet, eu insist ca nu m-am suparat, el tot imi explica si isi cere scuze...ce ziceti, sa-l invit sa mergem la tiatru, sau sa-l las pe el sa actioneze?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa interactionati cat mai des si cat mai mult. Daca el este mai timid este indicat sa preiei tu initiativa macar acum la inceputul relatiei. Mi se pare foarte buna ideea cu teatrul sau orice alta forma de activitate prin care sa fiti in contact direct.Pa,pa.

| neutrino a răspuns:

Invita-l pe el, dar si pe toti prietenii lui la teatru: cum crezi ca ar putea sa mearga el fara ei? Gandeste-te mai bine, poate ii inviti pe toti la un picnic!

| Dariusuu a răspuns:

Invită-l.N-ai nimic de pierdut. Viaţa oricum e scurtă aşa că pune piciorul în prag dacă el nu o face.
Printr-o simplă plimbare se pot întâmpla multe.

Succes.

| Țoglă a răspuns:

Invită-l,dar sunt multe locuri mai romantice decât la teatru.

| RazZz0R a răspuns:

Poti astepta sa actioneze el, daca este asa se indragostit de tine. Fiecare fata asteapta sa acrioneze barbatii in primul rand nu fetele, pentru ca daca mai intii face fata un pas in relatia lor se crede de rusine dar nu e la fel. Nu ai nimic de pierdut invita-l poate se intimpla ceva intre voi in timpul teatrului sau poate dupa. Succes!