| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu o fata de ceva vreme pe mess, si imi e rusine sa o invit in oras. De cele mai multe ori eu o bag in seama pe mess, insa si ea este destul de sociabila cu mine. Cum sa scap de timiditate?

5 răspunsuri:
| Colors a răspuns:

Trebuie sa scapi de timiditate,sti ca tu trebuie sa faci primul pas pentru a o invita in oras! Altfel nici ca o sa mai iesi in oras cu ea,deci lasa timiditatea si invit-o la un suc, nu ai de ce sa iti fie rusine, nu faci nimic urat! Sa iti fie rusine de altele mai rele nu cand trebuie sa inviti o fata in oras! Incearca si vei reusi apoi data viitoare sigur o vei invita fara probleme si cu timpul vei scapa de asta! Stiu cum e sa fi o persoana timida peste un timp te vei schimba dar tot timid vei fi in unele situatii! Sti persoanele timide au de pierdut in viata uneori cu asta, asa ca te vreau altfel :* Succes :* Si plimbare placuta in oras, stiu ca vei reusi!

| Go4ne a răspuns (pentru Colors):

Da multumesc, este felul meu asa, adica intre mai multe persoane 3-4 stau cam retras, nu ma impun niciodata decat cu maxim 1-2 persoane foarte cunoscute. Nici eu nu vad care mi-ar fi problema, pana la urma tot o fata e, dar cand sa-i zic ma tine ceva, nu stiu ce. Oricum multumesc pentru sfat.

| Colors a răspuns (pentru Go4ne):

Da,te inteleg... oricum iti doresc mult succes. Oricum cu timpul nu iti va mai fi atat de greu in unele situatii, cu cat crestem si trecem prin viata cu atat devenim mai puternici!

| xCrinax a răspuns:

Prima oara poti sa o chemi intr-un grup de prieteni ca sa fie mai relaxata toata lumea. Dup-aia daca vezi ca e ok, ai putea sa o inviti doar pe ea.

| malic3 a răspuns:

Cred ca rasp tau il gasesti aici http://specialromania.com/romanian-girls/