| R_8074 a întrebat:

Voua cand vi se pare normal sa iti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| TheDaffodil a răspuns:

Cand te simti pregatit/a dpdv fizic si psihic si cand iti poti asuma responsabilitatea pentru ceea ce faci. Si bineinteles, cand gasesti persoana potrivita.

19 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Doar nu vei sta virgina toata viata nu?

| Marynna a răspuns:

Dupa 18 ani...si nu cu oricine, ci cu persoana iubita.Bine,acum majoritatea incep pe la 14-15 ani, unele si pe la 11-12, ceea ce e anormal.

| Georgiana2905 a răspuns:

Oricum dupa 17 ani! Sunt de parere ca ar fi mai indicat. Tinand cont ca acum mai ca se incepe de la 12 ani, bine ar fi sa ascultati si de sfaturi celor mai mari care stiu ce vb

| Anablondyi a răspuns:

Cel mai normal ar fi pe la 18 ani.pentru ca atunci se termina copilaria, insa.toate fetele vor sa scape de aceasta insuportabilavirginitate de mici. 15-16 ani... ce pot spunethinking suntem in secolul vitezei unde totul se intampla mai repede decat ar trebui sad asta e.ca sa fi la moda trebuie sa incepi de mica laughing dar uiti de copilarie si asta nu e bine. trebuie sa alegi.copilaria.sau maturitarea prematura (mai repede decat ar trebui) 'winkingwinkinggandeste-te bine la asta :*

| 10011993 a răspuns:

Dupa 18 aniwinking

| zeitaana a răspuns:

Nu stiu eventual dupa ce te maritibatting eyelashes
dar asta nu e obligatoriu. unii o incep mult mai devreme
depinde de tinewinking

| byoana a răspuns:

Cand crezi uh ca esti pregatita, dar normal ar fi sa iti incepi viata sexuala dupa varsta de 18 ani.
te-am pupat!

| Laurentiuuu a răspuns:

Cam pe la 16
happy

| annammaryya a răspuns:

Dupa 18

| ValyMha a răspuns:

14 ani cel mult happy

| matrixismyname a răspuns:

Cand ai cu cine thinking

| ionutz14 a răspuns:

Cam dupa 16 ani...
Cand simti ca merita acel baiat! si bineinteles daca simti si tu...
Nu trebuie sa-i faci lui pe plac! doar ca sa nu-l pierzi.

| ionutz14 a răspuns:

Cam dupa 16 ani...
Cand simti ca merita acel baiat! si bineinteles daca simti si tu...
Nu trebuie sa-i faci lui pe plac! doar ca sa nu-l pierzi

| Gaga4u a răspuns:

Cel putin 18, indicat in jur de 22, cel mult 38. Oricum, trebuie sa fii major.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi_am inceput_o de la 14 ani si acum am 19 si am si un baiat de 2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fiu sincera cele mai bune raspunsuri au fost ale lui: 10011993 si a lui TheDaffodil! asa as fi raspuns si eu!

| romina_1167 a răspuns:

Atunci cand esti pregatita si iubesti!

| anusca09 a răspuns:

Dupa 18 ca atunci o sa iai singura decizia

| roxy98_5200 a răspuns:

Cand esti pregatit atat fizic cat si psihic si plus de asta. nu te grabi...nu au intrat zilele in sacwinking