| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Vreau pareri sincere si concrete
de curand, a inceput sa`mi placa un baiat cu care vorbesc de peste 9 luni cu el pe mess si la telefon. de intalnit, nu ne-am intalnit de multe ori. ii tot zic de o luna sa iesim o data p`afara si imi tot zice ca are treaba, ca nu are timp el de iesiri p`afara straight face i-am zis sa fie sincer si sa`mi spuna daca ii face placere sa vorbesca cu mine si a zis ca da.eu il stiu pe el o persoana sincera si directa sad deci, daca era sa nu vrea sa ne intalnim imi zicea direct ca nu vroia straight face

voi ce credeti? oare chiar asta sa fie motivu? am vorbit si aseara cu el pe mess si i-am spus sa`mi spuna adevaratul motiv de ce nu vine si mi-a zis ca asta e adevaru. e prea ocupat.Tot aseara mi-a promis ca zilele urmatoare o sa ne vedem

astept pareri. va rog

5 răspunsuri:
| ИОМЭD a răspuns:

Mai multe detalii ar fi ajutat, gen varsta voastra. In primul rand daca sunteti micuti este posibil sa fie timid, dar daca sunteti maricei ar putea sa te pastreze ca o varianta in cazul in care ramane fara prietena. Orice este posibil in ziua de azi, sinceritate online nu exista, te poti da oricine in spatele calculatorului sau al telefonului, daca tot amana nu iti ma pierde timpul cu cine nu trebuie

| Sfanthul a răspuns:

Dau dreptate Ralucai, realitatea este alta... pe messenger poti fi cine vrei (nu stii cine se ascunde in spatele monitorului) si la telefon daca stii sa joci putin teatru iti iese destul de bine, deci... fii foarte atenta!

| Raluca_1748 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar nu e cazul sa acorzi credibilitate discutiilor online, cu atat mai putin in cazul in care nu ai avut niciun contact in realitate cu respectiva persoana.
Am inteles, socializati des pe messenger si vorbiti la telefon. Acest gen de discutii sunt lipsite de coloana vertebrala, nu poti stii nimic cu exactitate, ci te ghidezi dupa niste spuse, iar realitatea s-ar putea sa fie cruda, o realitate pe care e posibil sa nu o agreezi. Din cate ai precizat tu, baiatul, nu doreste o intalnire in realitate, prefera socializarea online, iar pentru a-si pastra reputatia in fata ta apeleaza la scuze infantile, cum ar fi lipsa timpului pentru o intalnire.
Incearca sa-ti construiesti o relatie in realitate, relatiile virtuale sunt oarbe, de multe ori se lasa cu dezamagiri.
O zi buna, Raluca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu prea e sincer thinking

| aLeks_4722 a răspuns:

Pai, parerea mea e ca e putin mai timid, i'al putin mai usor, probabil ii este frica, poate si ca probabil nu a mai avut prietene. Ia'l mai usor, si daca se poate, afla unde sta, in caz ca nu stati foarte departe unul de celalalt, si fa'i o vizita happy Atunci nu cred ca ar mai putea fi ocupat.