| unacutupeu a întrebat:

Vreau raspuns foarte urgent. deci:. pr meu inainte era foarte interesat de mine.tot timpul imi spunea ca ma iubeste, cand ziceam ca merg in casa tot impul zicea mai stai, acum nust mi se pare foarte diferit imi spune din an in pasti te iubesc, pare foarte indiferent cu toate si astea asa dintr o data chiar nu am gresit cu nimic.nu l am suparat deloc. vreau sa stiu ce tebuie sa fac in situatia asta in afara sa il intreb pe el ce are pentru ca nu are niciun rost il cunosc bine si orice ar fi ma minte. vreau sa stiu cum il cuceresc din nou sa il fac sa fie la fel de disperat dupa mine ca inainte. dau funda multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi ar trebui să îi arăți și tu niște afecțiune... Măcar încearcă să descoperi ce îi distrage atenția și totuși chiar dacă " îl cunoști bine și orice ar fi te minte" este o idee mai bună să discutați ca oamenii despre asta ( nu gen strigați unul la altul și asta să ducă la o frază pe cât de scurtă, pe atât de dureroasă dacă vine de la cineva important pentru tine : "Te părăsesc" sau altele cu același sens).

Chiar "disperat după tine"... Nu ți se pare exagerat?

Nici cum ai descris înainte nu părea disperat... Părea îndrăgostit, că te iubește, dar poate acum vrea și el afecțiune din partea ta, dar nu știe cum să-ți spună.

În concluzie: după mine, ar fi cel mai bine să îi arăți afecțiune, dar dacă și atunci va fi la fel...relația este pierdută.

Sper că nu te-am plictisit, dar măcar sper că te-am ajutat.

Baftă!

9 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Fa exact ce ai facut prima data cand l-ai cuceritwinking Si intreaba-l ce-i cu el, spune-i ce ai pe suflet happy Mult succes!

| unnimeni a răspuns:

Tu nu ai patit niciodata asa cu un baiat? sa ti la el mult la inceput si apoi afectiunea sa scada treptat?
Poate intervine plictiseala, rutina zilnica probabil nu mai e de ajuns, incercat lucruri noi care sa le faceti impreuna.
Cel mai bine e sa vorbesti cu el seris pe tema asta. Nimeni nu poate sti ce e in sufletul lui mai bine decat el.
Spune-i ce te deranjeaza, iar daca nu intelege inseamna ca nu mai tine la tine asa cu ti-ai dori...
Bafta!

| benunix a răspuns:

Hmmm
probabil ti-a gresit cu ceva si ti-o ascunde.Cu faza cu recuceritu nu stiu ce sa zic(ciorba reincalzita nu e la fel de buna). Mai bine incearca sa vorbesti deschis cu el sa afli exact cauza si nu cred ca o sa te minta. Daca totusi e probema ca so plictisit de tine sau ceva,, incearca si tu sa faceti chesti noi nu tot aceleasi de fiecare data:sa iesiti in locuri diferite, sa faceti chestii noi, interesante.parerea mea.

Ai grija de tine! pupuci

| girl_7489 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic, eu nu demult am nimerit in situaita ta. mai intii imi spunea ca ma iubeste de doamne fereste, dar ultimele zile nici numi suna, apoi peste 5 zile ne-am despartit. Eu cred ca trebuie sa te gindesti poate tu te-ai schimbat, sunt sigura ca ceva so intimplat care lui nu-i prea place. Trebuie sa te gindesti binisor ce ai schimbat tu in relatia voastra, si de aici o sa primesti raspunsul dorit... Bafta

| Ancuta_2332 a răspuns:

Deci. sa inteleg ca vrei sa fie disperat din nou dupa tine?!thinking poate ca asta era si problema. el fiind foarte disperat de persoana ta. probabil tu te-ai folosit de chestia asta cu toate ca ai zis ca va iubiti bla bla chatterbox. zic doar ca ar trebui sa ii arati mai multa afectiunehee hee bafta straight face

| katrin7727 a răspuns:

Deci la inceput baieti sunt o iubito si din astea da dupa aia totul se pierde si nu ie vina ta

| Issa_8382 a răspuns:

Ai auzit de "comunicare"? aveti o relatie, nu? In mod normal, o relatie se bazeaza pe comunicare. Fi sigura ca el o sa iti raspunda cel mai bine, nu noi. El stie ce i se intampla. Vorbeste-te cu el, ca de aia e "prietenul tau".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca are alta si... tu esti pe un alt... loc ori are ceva probleme ascunse si nu vrea sa te antristeze

| barbyearefitsSe a răspuns:

. pai "dragostea de tranzitie" nu tine prea mult, o data sh o data se stinge... dar totusi fii la fel ca la inceput...