| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ies afara dar am anxietate si ma simt foarte naspa, credeti ca ar fi ok sa ies sau ar fi mai bine sa stau in casa? afara nu am ce face, acasa nu am ce face

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-ti impui vointa de a iesi din casa si sa incerci sa participi efectiv la orice forma de interactiune reala si/sau de a lua parte la orice forma de a socializa, discuta sau de a te juca cu copii vecinilor, cu prietenii si/sau colegii tai. Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai ce face nicăieri, nici cu anxietatea nu ai ce face. Așa că nu o ai doar ți se pare.
Iar dacă nu ai ce face, nu fă nimic, stai pur și simplu. Dacă stai, e ok.

| Andreeush a răspuns:

Prieteni nu ai?
Ieși cu ei afară.

| Zaygon a răspuns:

Iti recomand sa faci o vizita la psiholog si sa iti faci temele pe care ti le da. Ca sa scapi de anxietate trebuie sa te expui. Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai probibil nici nu ai consultat un psiholog dar tu zici ca ai anxietate

| ONR1R4 a răspuns:

Ieu an locul tau sti ce a-si face. DIN CLIPA ASTA ASI FACE CEMI PLACE MIE NUMAI MIE

asi iese afara masi juca cu prieteni masi da cu bicicleta MIASI cumpara o înghețata masi duce la cumpărături singur masi da cu rolele
Miasi face prieteni noi masi juca cu creta piciorusul sau magaru printre oi
Asi face orice ami place mie si ghici ce chiar de am 21 de ani tot le fac mereu sambata si duminica cand am liber de la munca

Trăieşte sincer, la maxim. Viaţa este prea scurtă. Deci, fă tot ce poţi şi trăieşte-ţi viaţa la maxim.

| gabrielcumva a răspuns:

Stai in casa suna un prieten sa va jucati cs:go ca acum e gratis sau cheama-l afara la tel

| Mistery1992 a răspuns:

Anxietatea se manifestă diferit la fiecare persoană. Dacă ai ce face în casa care să te relaxeze, în casă. Dacă nu, afară. Daca nimic nu te relaxează... Xanax