| jon22 a întrebat:

Vreau sa ma lamuriti si pe mine cu o chestie.Cum poate un barbat sa iubeasca o femeie cand femeia respectiva nu ii da atentie nu ii raspunde la sentimente plus ca barbatul respectiv stie ca ea are o relatie.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Mestere aici e vb de Iubire.Cand iti incepe Inima sa iti bata pentru o fata nu ai cum sa te opresti. Uneori ti se poate intampla pe strada si iti vine sa fugi dupa ea, sa te pui in fata ei si sa te milogesti sa iti dea o Sansa.Asa e cu Iubirea nu ai cum sa te opui si trece foarte greu.

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

De unde sti ca e iubire, poate e o obsesie...

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ehe.daca am putea noi sa iubim numai pe cine trebuie,ce bine-ar mai fi! Iubirea nu prea cunoaste ratiune,cateodata inimii i se pune pata pe cel mai nepotrivit dintre pamanteni. N-ai ce-i face inimii cand se hotaraste sa bata mai tara in preajma cuiva. Poti totusi sa tii totul pentru tine,daca persoana respectiva nu-ti impartaseste sentimentele, asta e! Capu' sus, suferi un pic in tacere si mergi mai departe catre alte orizonturi. Pana la urma inima ta, strengara, va alege alt suflet sa iubeasca.

| Florenta16 a răspuns:

Daca iubesti, iubesti cu toata inima, si nu cu alte parti ale corpului. Dragostea pura rezista indiferent de orice. Normal ca totul are o limita, dar dragostea nu are niciodata capat.

| schmoll a răspuns:

Iubirea neimpartasita exista,nu alegi tu pe cine sa iubesti, intervine altceva, mai puternic ca ratiunea, aici e inima, e mai puternica ca orice