| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca ramai insarcinata si cand nu ai ciclu menstrual?

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Hop, hop...ciclu menstrual? nici nu ma gandesc sa-ti raspund... mii de scuze pentru "laur" si "legiuitoarea, care s-au straduit sa raspunda aberatiei tale. Ai 10 ani? Esti de sex feminin? Ceva nu este normal in intrebarea ta sau eu nu sunt normala?

Laur
| Laur a răspuns:

Ovulatia se poate produce si in absenta unei menstruatii ulterioare (grautatea mica poate fi o cauza a lipsei menstruatiei), la fel de bine cum menstruatia poate aparea in in lipsa ovulatiei (in ciclurile anovulatorii).

Laur
| Laur a răspuns:

Elena, I see your point happy

Am presupus ca prin ciclu menstrual se refera la menstruatie (de cele mai multe ori fetele se refera asa la menstruatie), dar daca era vorba chiar de absenta ciclului menstrual, deci o varsta inferioara pubertatii... uh sper totusi ca nu se pune problema activitatii sexuale deja...

| afrodita17 a răspuns:

Fata intreaba daca poate ramane insarcinata chiar daca nu a ajuns inca la zilele ''rosii''...cred...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă nu s-a instalat menstra (cu tot cu dereglări hormonale: abundentă, lipsă pe perioadă îndelungată de timp, etc.) nu sunt șanse să rămâi însărcinată.
Pa, pa.