| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa vorbesc cu o fata.Imi e colega de clasa, de multe ori reusesc cumva sa o prind singura dar cand incep sa vorbesc e dezastru laughing Ba stau si ma uit la ea ca mutul, ba spun lucruri neinteresante(atat pentru mine cat si pentru ea) fie o complimentez subtil, dar atat de subtil incat nici eu nu mi dau seama uneori. Faza e ca nu pot vorbii de iubire am 16 ani si pana acum am avut o singura relatie(vorba ceea " una si buna ce mi-a pus capac")..Si mno, fiind neexperimentat in acest domeniu nu prea ma descurc cu fetele. Am atatea lucruri sa-i spun cand nu sunt in preajma ei dar si cand sunt uit tot. nu mai gandesc ceea ce spun. Ce ar trebui sa fac... As invita-o la un film... dar deja imi imaginez ca Mutul din mine se va dezlantui si va strica totul. Sunt extrem de emotiv datorita unor traume ce le-am avut in copilarie si incerc sa schimb asta pe cat de mult posibil, dar, dupa cum se poate vedea nu imi prea iese. Plus ca si ea e destul de timida si nu iese nimic intre noi. Vreau un sfat daca se poate. Și fără "miștocăreală"

Răspuns Câştigător
| DollyWiitch a răspuns:

Eram si eu ca tine inainte laughing, e greu stiu, daca ti-e mai usor scrie totul pe o foaie iar cand uiti spune-i, invit-o la film dar spune-i ca esti emotiv la iceput si nu prea sti ce sa spui, daca e fata de treaba si te place, sigur te intelege, cu timpul o sa treaca emotile si o sa fie totul foarte fain

| Dem0N a răspuns (pentru DollyWiitch):

Mno deja stie asta laughing)) si cat timp. O cunosc de 1 an, iar de vreo 2 luni am inceput sa vorbim mai mult ca sa spun asa. Si ce ar mai fi sa vin cu foaia sa citesc rolling on the floor Nu ma fac destul de cacao cand fac pe mutul, mai trebuie sa fac si pe presedintele ce si tine discursul laughing

| DollyWiitch a răspuns (pentru Dem0N):

Mno pai rolling on the floor era o idee, citeai inainte sa te intalnesti cu ea, si-asa gaseste orice subiect banal si stupid laughing numai discuta ca ajuta mult, ii mai trece si ei din timiditate pan' la urma discutand treceti peste asta laughing...

| Dem0N a răspuns (pentru DollyWiitch):

laughing off doamne. Mi-e sortit sa fiu un forever alone laughing

| DollyWiitch a răspuns (pentru Dem0N):

La fel, nu esti singurul laughing

6 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

Cu timiditatea sau retinerile tale, nu te poate ajuta nimeni, din pacate. ai putea sa incerci sa ii pui intrebari si sa pari interesat. banuiesc ca fetelor le place asta. incearca sa te prefaci daca e nevoie, ca mergi cu ea acasa pe jos si stati de vorba. eu, personal, as zice sa nu ii pui intrebari de rutina (despre scoala, teme, vreme, si mi rau etc.). intreab-o despre muzica, filme, carti. suna greu si este, dar promit ca dupa ce vei incerca sa faci ce am zis fara sa ai preconceptii cum ca nu te vei descurca (totul vine din capul tau si se intampla tot acolo), vei reusi sa evoluezi. nu te-as sfatui sa te grabesti sa itimarturisesti sentimentele, asteapta sa vezi daca si ea iti raspunde cumva incercarilor si daca vrea sa mai vorbeasca cu tine. si fi politicos, asta e foarte frumos.

| Dem0N a răspuns (pentru dianainsta01):

Multumesc de raspuns. Voi incerca happy