| TotEu1993 a întrebat:

Vreau si eu niste declaratii de dragoste big grin
Care ma ajuta?
cea mai tare primeste FUNDA?

5 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Esti frumoasa, dar esti proasta, proasta dracului!
iti dau si un cantec ca sa le dedici la gagici
http://www.youtube.com/watch?v=pgFmvEQgVqk

Răspuns utilizator avertizat
| Adelina_3827 a răspuns:

Te iubesc foarte mult, puiutul meu si regret toate momentele urate care se petrec imi e dor sa fim iarasi noi, doi romantici, doi lunatici si stiu ca maine-poimaine trec toate si se vor calma apele si pe la noi. beibii, tu imi dai putere sa merg mai departe! si nu am sa te parasasesc (cu atat mai putin sa imi aluneci printre degete)nici in ruptul capului. da? doar cand ma gandesc la tine ma cuprinde o bucurie in suflet si cand iti simt lipsa tot mai tare si mai tare (mai ales cand sunt trista si te vreau si mai aproape) parca iti simt parfumul si totul incepe incet sa capete culoare. vreau sa fii mereu fericit, sa te stiu al meu si doar al meu pentru totdeauna...meriti tot ce e mai bun pe acest pamant, scumpule! si ti-am demonstrat asta de nenumarate ori.
Nici nu stiu cum sati mai spun cat de mult te iubesc, cat de mult astept acel moment in care vom spune da in fata ofiterului starii civileday dreaming numar clipele pana cand vom fi din nou impreuna, pana cand vom fi la casuta noastra, doar noi te rog frumos, atunci cand ne mai certam sau exista dispute, sau te gandesti la lucruri care mie numi plac (cum ar fi daca mai vreau sa fim impreuna) aduti aminte de un lucru: TE IUBESC! si cred ca e tot ce conteaza pentru ca dupa orice furtuna iese soarele, iubi, si nimeni si nimic, nici macar o cearta nu o sa ne desparta pe noi! daca nu iti este clar, sa iti intre bine in cap.bine,scumpule? nici nu stiu cum sa-ti spun cat de mult regret faptul ca ne-am tot ciondanit zilele astea si ca ti-am dat si eu motive de stres in loc sa incerc sa calmez lucrurilesigh ma doare sufletul si simt asa un gol in stomac doar cand ma gandesc cat am fost de ipocrita ca am scos mai tare in evidenta lucruri care se intampla din cauza ca ai multe pe cap sunt extrem de fericita cand suntem impreuna si de aceea zambesc tot mai tare, ca macar cand suntem impreuna sa incerc sa fac sa decurga bine lucrurile. nu stiu daca ai observat, dar tratez toate conflictele cu mai mult calm, sau ma inchid, dar apoi it spun ce am pe sufletel. iubitule, nu imi pot inchipui viata asta fara tine si nici nu vreau sa te pierdsad ar insemna sfarsitul lumii pentru mine. atat de mult insemni pentru mineday dreaming tu esti ratiunea mea de a trai, esti singura persoana care atunci cand vede ca nu mai pot sa merg mai departe ma ridici si ma duci tu. de cate ori mi-ai fost alaturi numai noi stim, si crede-ma nu imi ajunge o viata sati pot multumi suficient! toate lucrurile marunte pentru mine insemnea foarte mult. un simplu zambet al tau imi inveseleste intreaga zi. noaptea adorm cu tine in gand si esti prezent in gandurile mele si cand ma trezesc dragul meu, imi cer a mia oara scuze pentru cele petrecute, pentru purtarea mea, pentru TOT! si sa nu-mi spui ca din nou nu a fost vina mea, pentru ca a fost. pun prea mult la suflet totul stiu ca nu e bine, dar mno.asta este...eu tot TE IUBEEESC!

| Bitzzzz a răspuns:

Vise uitate aripi zdrobite nori fara apa izvoare secate e tot ce pot oferi atunci cand am uitat sa iubim

Totul va pieri odata cu noi cuvintele noastre vor trece, faptele noastre se vor uita ramane in urma doar iubirea oferita celor din jur
Iubirea nu va pieri niciodata
E o poarta deschisa spre cer Iubirea e Dumnezeu e singurul lucru maret pe care-l putem oferi noi, oamenii
Vise implinite aripi deschise izvoare curate zambete de ingeri e tot ce putem oferi atunci cand am invatat sa iubim.
Iubirea nu va muri niciodata
E o poarta deschisa spre cer un cer linistit si curat
Iubirea e Dumnezeu
E singurul lucru maret
Pe care ti-l pot oferi,
E singurul lucru curat,
Primeste-l!

Fundita:d

| Bitzzzz a răspuns:

Crezi ca exista vise de neatins? Eu simt ca tot ce am nevoie ca sa ajung pana la ele sunt bratele tale sa ma ridice putin, pentru ca orice vis e acolo atat de sus unde nu pot ajunge decat doua perechi de ochi...
Mi-am pus toata increderea in tine si am pastrat doar zambetul care sa-ti spuna mereu ca te urmez, nu mi-e frica, asa e dragostea, un drum batatorit de orbi fericiti tinandu-se de mana care au inteles ca nimeni nu vede calea destinului, ne vedem doar unii pe ceilalti zambind sau plangand si fiecaruia i-a fost daruita puterea minunata de a sterge o lacrima, de a provoca un zambet...
Te iubesc, si miile de cuvinte si de vise cu care as fi in stare sa invalui aceste doua cuvinte nu sunt decat stelele pe care le asez cu-atata drag pe scumpul meu cer din privirea ta.
Intinde-mi mana si cheama-ma oriunde, sunt aici sa iubesc, sa plang si sa rad impreuna cu tine, orice se va intampla, la inceputul fiecarui zambet, la capatul fiecarei lacrimi, iti voi fi alaturi pe drum.

2 Calatorind spre inima ta

Visele ne sunt aripile sufletului, ele ne pot reda libertatea chiar si in cea mai intunecata lume.
In cele mai dificile momente a existat un vis care m-a inaltat intotdeauna peste greutatile vietii: se facea ca priveam inainte cu ochii inflacarati de curaj si pieptul arzand de speranta de pe catargul vasului meu, brazdand fulgerator o mare de foc in asfintit. Goneam spre soarele inecat in flacari, in urma mea lumea se afunda in intuneric si totusi chipul imi stralucea luminat de o fericire din ce in ce mai intensa.
In curand aveam sa alung toate necazurile si intunericul din jurul meu caci ma apropiam de un taram unde asa ceva nu mai exista; o da, soarele stia prea bine de ce se ascunde acolo, goneam nebuneste in urma lui exaltand de fericire... caci calatoream spre inima ta.

3 Jumatatea mea

Cand m-am indragostit de tine am ales un drum pe care vreau sa-l strabat pana la capat, caci indiferent unde ma va duce stiu ca va fi o calatorie minunata.
N-am nevoie de motive ca sa te iubesc dar sa stii ca iubirea nu se da in nici un caz pe motive, iubirea se daruie doar pentru iubire, nimic mai putin. Te iubesc pentru ca asa am ales sa fac, din miliarde de stele pe cer mi-am ales steluta mea care sa-mi lumineze viata, sa ma iubeasca, sa o iubesc, sa nu mai fie niciodata bezna in inima mea, sa-i pot da drumul din nou copilului din mine sa zburde fericit si fara griji pentru ca cea mai buna prietena ii sta din nou alaturea.
Gasesc motive sa te iubesc, gasesc motive si sa nu te iubesc, dar inima, din fericire, nu are creier sau ratiune, ea intelege doar zambete si lacrimi, ea gaseste sensuri in atingeri infiorate si priviri arzatoare, ea nu crede in pedeapsa pentru ca durerea ta e durerea ei si fericirea ta e fericirea si implinirea ei, pe ea o ingrozeste minciuna pentru ca miciuna o ingroapa in mizerie pana la extinctie, ea te doreste si te cauta mereu pentru ca, in aceasta viata, esti unicul ei prieten adevarat...
Sa-ti fie viata un drum presarat cu flori... de mine.

4 Minunea mea

E un petic de cer stralucitor undeva pe care mainile mele il pot atinge, e un colt de paradis fermecator undeva pe care ochii mei il pot vedea, e o minune aici pe pamant, pe langa care multi trec nepasatori dar eu am chemat-o in viata mea, o strang in brate infrigurat dupa caldura ei si ii soptesc mereu "te iubesc..."
, zambetul tau e calea mea in viata, poarta-ma oriunde iti doresti doar nu-mi da drumul din inima ta, mi-am facut cuib fericirii in ea.
Oare cum as fi atins fericirea cu pasii care ma stiu purta doar pe pamant, oare cat de departe as fi ajuns fara iubirea ta care ma-ndeamna sa ma opresc, sa-nchid ochii si sa o urmez in locuri pe care nu le pot descrie in cuvinte.
Iubirea ta, acea revarsare de grija si tandrete, acea adiere de priviri luminoase care prind glas si inteles doar in fericirea mea, fara tine m-as fi pierdut printre dune de nisip, fara tine as fi privit nepasator cerul fara sa-nteleg niciodata ca trebuie doar sa-ngenunchez, sa-nchid ochii si sa imi ridic putin chipul... ca sa il sarut.
Te iubesc, minunea mea

FUNDA TE ROG!kiss