| deea_2417 a întrebat:

Vreau si eu ponturi pentru o relatie de durata...

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Pai sunt preea putin, mai mult depinde de tine, dar nu uita! Cat mai putine certuri, daca vezi ca nu va intelegeti intr-o situatie si el chiar nu vrea sa faca ca tine, dar nici tu ca el, atunci accepti, dar de fapt gasesti tu un pretext, ceva ca sa fietot cum zici tu.
Deci cat mai putine certuri, sa comdimentezi fiecare zi petrecuta impreuna, de ex:
1) ii lasi o felicitare pe noptiera, pe pat, i-o trimiti etc, dar sa nu contina fraze interminabile sau poezii ca baietilor nu le place asta, ci doar un simplu"te iubesc'' si eventual inca o propozitie. sunt sigura ca ii va placea happy
2) intr-o seara, dimineata, amiaz, ce o fi, cand sunteti acasa, singuri, cel putin singuri in camera, te puni si ii faci un masaj, dar ai putea mai mult unul alcatuit din mangaieri: apesi de o parte si de alta a coloanei de sus pana jos cu degetele mari de la ambele maini. nu apesi foarte tare ca sa il doara, dar totusi apesi un pic ca sa simta.
3) ii faci un masaj la umeri, gat, crede-ma ca lor li se pare foarte relaxant.
4) o seara romantica, de ex va uitati la un film, si cand nu e chiar asa de importat momentul in film, ii furi un mic pupic pe obraz.
5) sau seara ii prepari desertul lui favorit, de ex budinca de:cioco,capsuni, vnilie, sau crema de zahar ars, etc. Nu ii spui nimic, doar i-o aduci in farfurie sau castron, totul intr-un moment linistit.
6) va puneti intr-o seara sa va uitati la stele, mai spui ceva romantic dar scurt, de genu' : ''vezi steaua care straluceste cel mai tare? acea stea esti uh''
7)mai faceti scurte plimbari de ex in parc, cand nu e asa multa lume...
ii faci surprize placute in fiecare zi, sau aproape, ca dupa aia prea il inveti regeste big grin.
Ooo, sau inca o chestie: daca va certati si spune ca ''nu te mai suport'' sau ceva de genu, referitor la persoana ta, poti spune ''da, si eu te iubesc'' ca sa il mai calmezi si te uiti la el in ochi, asa mai duios.
Sper ca ti-am fost de ajutor

6 răspunsuri:
| CandyES a răspuns:

Daca vrei ceva de durata cel mai bine este sa fii tu insati, nimeni nu te va schimba daca te iubeste, atunci cand greseste sa stii sa reprosezi si cand face ceva bun sa stii sa multumesti. happy Sa nu fii prea geloasa ca asta il poate supara, sa creezi in cea ce spune [ stiu ca increderea se castiga greu, dara daca nu vei avea nu are cum sa fie ceva de durata, inseamna ca exsist ceva ce te deranjeaza.si intr-un final se va termina ]. Pe scurt, sa fii tu happy!

| yhsay a răspuns:

Sincer acum, totul depinde de voi, de cum va intelegeti, de cat tineti unul la celalalt si dispusi de a face compromisuri unul pentru celalalt (in limita bunului simt desigur).
O relatie de lunga durata se bazeaza pe multa intelegere, dragoste, respect si nu-n ultimul rand incredere (care e cel mai greu de obtinut).

| adb a răspuns:

Nu exista asa ceva (ponturi pentru o relatie de durata), tine de relativitate.Trebuie doar sa inveti sa ai incredere si sa iubesti sincer(atunci cand iubesti sincer totul vine de la sine,de asta nu iti mai spun ca e nevoie si de daruire, loialitate, etc...pentru ca astea sunt lucruri firesti cand e vorba de dragoste adevarata)...parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubiti-vawinkinghappy

| CoSmInN_9835 a răspuns:

Chelie91ptm si vorbim

| jidanu a răspuns:

Cautama pe mes, sunt multe dar trebuie sa faci si compromisuri pentru asta (chipurile sa mai lasi si de la tine ) costy_bum, te invat mai multe.