| lipskissmiss a întrebat:

Vreau un sfat : Cum ar trebui sa ma comport in aceasta situatie?
Ma nelinisteste mult situatia de fata si am nevoie de un sfat urgent!
Prima mea intalnire cu mama iubitului a fost cand s-a intors din Spania si a intrat in casa, nu a vrut sa faca cunostinta, m-a intrebat cu nesimtire: da, tu cine esti si ce cauti aici? Comportament de femeie needucata. Si mereu a incercat sa ne desparta, sa ii bage in cap iubitului meu minciuni despre mine. Eu l-am ajutat sa renunte la un anturaj prost de oameni inculti si acum stam doar cu oameni destepti cu care sa ai ce discuta. Ea a zis ca din vina mea nu a luat el nota mare la bac, eu am facut tot posibilul, invatam impreuna si mereu il puneam la invatat in timp ce el statea pe net. Suntem de 3 ani impreuna, dar niciodata nu m-a placut mama lui cu toate ca eu ii vreau lui numai binele.
Duminica seara am ramas la el dupa ce am fost amandoi in oras cu prietenii, cand am ajuns acasa ma spalam pe fata si m-a sunat un prieten sa ma intrebe daca am ajuns bine acasa, i-am zis ca am treaba la baie si am inchis. Cand am ajuns in pat sa dorm m-a sunat un prieten sa ma intrebe ceva, am vorbit vreo 2 min si am inchis. A doua zi maicasa il zice nervoasa si furioasa ca de ce ma ascund in baie si de ce vorbesc noaptea cu alti barbati. (sunt amicii nostri si nu am nici treaba cu ei).
In alta zi a venit un coleg de facultate la mine sa facem un proiect si i-am zis iubitului sa vina la mine sa fie si el de fata sa nu fie gelos, sa vada ca facem doar proiectul si a venit si el, dar maicasa a tipat la el ca de ce vine la mine cand e acel amic la mine, l-a intrebat " iti place sa iti imparti femeia cu altii". Mi se pare total absurda, faceam un proiect. M-a facut in toate felurile, i-a zis lui ca nu mai vrea sa ma mai vada pe la el niciodata. Atata nesimtire si lipsa de bun simt nu am vazut niciodata, daca iubitului nu i s-a parut nimic deplasat nu inteleg de ce se baga ea in relatia noastra. M-am decis ca nu vreau sa vorbesc cu persoane care isi bat in asa hal joc de mine si nu vreau sa o mai vad niciodata pe aceasta femeie. I-am dat block pe facebook si i-a zis iubitului meu ca a observat ca i-am dat block. happy
Cum ma sfatuiti sa ma comport de acum incolo? Nu vreau sa ma mai stresez din cauza ei si sa plang.

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Mamele de baieti sunt...incredibile. Atata timp ca prietenul tau se poarte ok cu tine si nu imprumuta din obiceiurile ei incearca sa o ignori. Normal ar fi sa incerci sa porti o discutie cu ea, sa te imprietenesti, dar stiu si eu ca exista oameni cu care e pur si simplu imposibil sa faci asta.
Nu mai pune la suflet si bucura-te de relatia pe care o ai. Cel mai probabil la un moment dat se va plictisi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Femeile tampite sunt incredibile nu "mamale de baieti". ai spus-o de parca fiecare mama de baiat e handicapata ca aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai te duce pe la el si gata. daca aia e nebuna de legat nu trebuie sa iti bati capul cu ea. vezi doar pe viitor sa nu fie probleme, ce stiu eu poate va mutati impreuna si vine si face pe sefa la tine in casa. atunci o poti lua frumos de par si sa o scoti afara daca prietenul tau e prea papa lapte sa intervina el.

| lipskissmiss explică (pentru anonim_4396):

Mama mea este mama de baiat si este superba, stie sa isi respecte nora. Chiar am mai cunoscut mame de baieti absolul minunate si nu toate sunt asa. Cazul de fata este o exceptie. Daca ne vom muta impreuna vreodata nu are ce sa caute acolo, ea nu ma suporta la ea in casa nici eu sa nu o vad vreodata la mine in casa. Face pe sefa la ea acasa, nu la mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lipskissmiss):

Mi s-a parut tampit comentariul ei, atata tot. zilele trecute am vazut o fata care venea cu iubitul ei acasa si mama ei ii spunea " dar ce? iti arde de pu"" de acum?", deci nu e ca "mama " de un anumit gen e mai breaza ca restul. Sunt nebune de genul si sunt si de treaba, depinde peste care tip de om dai

| Kira5854 a răspuns:

Eu marturisesc ca am o relatie de 8 luni si am avut cateva intalniri cu ma a iubitului meu, insa, nu ar indrazni sa se ia de mine, nu pentru ca ii e frica, ci pentru ca iubitul meu ar face amre scandal.e genul de persoana care s-ar lua la cearta si cu tata daca mi-ar vorbi urat, eu cred ca el ar trebui sa te ajute, ar trebui sa treceti prin asta impreuna, si eu sunt o persoana emotiva si plang din multe lucruri care nu merita, insa daca poti, ignor-o e doar o femeie probabil singura care duce lipsa si nu are alta treaba.

| JonSnow a răspuns:

Sa nu o bagi in seama oricum sa o faci sa te placa nu mai poti aici depinde de el cum se va imparte intre tine si ea :d

Hmm si eu am f multi prieteni si iesim mereu dar sa stii ca si eu daca as iesi in oras cu iubita si prietenii mei si unul ar suna o sa o intrebe daca a ajuns acasa ala e un prieten *putin mai grijuliu* si este cam deplasat