| carollina a întrebat:

Vreun risc de sarcina?
el a pus prezervativul deasupra penisului s-a atins o picatura de lichid seminal si l-a intors ca invers trebuia (deci NU l-a rulat inainte sa il intoarca) apoi am avut contactul protejat cu acel prezervativ, e posibil sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil e un risc teoretic de sarcina, dat fiind ca ati folosit prezervativul gresit. Cred ca este totusi foarte foarte mic.

| Bacemi a răspuns:

O posibilitate exista dar e mica. Numarul de spermatozoizi dupa cum spune si dof21 e foarte mic. Nu exista certitudine in nici un sens : nici ca ramai insarcinata nici ca nu.

| Barajag a răspuns:

Mai copii, voua va trebuiesc carti despre cum sa folositi prezervativul, nu zic cu rautate insa fiti si voi mai atenti.

| Barajag a răspuns:

@carollina:Chiar nu te inteleg de ce ai dat nefolositor, stiu ca uneori adevarul doare, in fine asta e.

| dof21 a răspuns:

Stiintific lichidul seminal contine spermatozoizi, insa cred ca numarul este prea mic pentru a fi putut ramane insarcinata. Deci pentru a incheia, stiintific este posibil insa realitatea este tot timpul alta.

| carollina explică:

Ursulika nu am dar eu, de regula nu le da neaparat cel care pune intrebarea, in acest caz chiar nu am dat fie ca ma crezi fie ca nu