| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca are rost sa iau pastila de a 2 zi? am avut un contact sexual iar el a pus prezervativul invers fara sa il ruleze doar l-a atins de varful penisului, apoi l-a intors invers si l-a rulat, credeti ca pot fi insarcinata? sa iau pastila? probabil ca pe exterior a ramas o mica urma de lichid preejaculator apoi am avut contactul sexual cu acel prezervativ!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca are rost sa iei pastila de a doua zi. Riscul de sarcina este extrem de mic, practic doar teoretic, iar reactiile adverse ale pilulei de a doua zi mult prea grave. Asadar, raportul risc/beneficiu e in defavoarea ta daca iei pastila.

| fabiola a răspuns:

Sansele sunt mici dar exista.Este si in functie de perioada in care te aflai (ma refer la zilele cu fertilitate maxima) Pastila este o rezolvare dar tine cont ca aceasta nu se poate lua mai mult de 2 ori pe an!

daniela
| daniela a răspuns:

Da, trebuie sa fi precauta. ia=o

| jocnecurat a răspuns:

Esti ok!