| iulicab a întrebat:

Sunt virgina, nu am fost penetrată, prietenul meu m-a atins in zona intima cu o săptămână înainte să-mi vina menstruația. Am dureri de burta jos și câteodată de spate dar nu-mi vine. Am 16 ani și am menstruație de 3 ani și nu-mi vine regulat, mi-a întârziat 9 zile. (Iubitul meu nu a ejaculat și nici nu avea sperma când m-a atins).
Pot rămâne însărcinată? De ce îmi întârzie atât dacă totuși am dureri? Este normal ceea ce mi se întâmplă? Va rog răspunsuri serioase. Mulțumesc! Mai auzisem că nu ai cum sa ramai cu o săptămână inainte de menstruație chiar daca ar ejacula in tine, dar sunt speriată

2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Tu ai mai adresat aici intrebari asemanatoare si nu, nu esti insarcinata.
Din moment ce menstruatia ta este una neregulata, cum ai dedus ca "a intarziat"?
Daca este neregulata, inseamna ca nu poti prezice cand va incepe urmatoarea sangerare menstruala deci nu ai la ce sa raportezi "intarzierea" avand in vedere ca fiecare ciclu menstrual are o durata diferita fata de precedentul.

| Lory37 a răspuns:

Durerile pot fi un semn, ca menstruația vine. Nu te mai stresa, pentru ca se poate și din cauza stresului sa nu apară.