| Adryannn a întrebat:

Ziceti-mi si mie o cura de slabire vreau sa slabesc cam 5 kg

Răspuns Câştigător
| BlueEyes a răspuns:

Buna! Eu zic ca nu e bine sa ti cure de slabire, dupa ce vei renunta la ea, te vei ingrasa la loc!
Schimba-ti regimul alimentar, mananca multe fructe in loc de dulciuri nesanatoase, in loc sa prajesti carnea mai bine o pui pe gratar(pieptul de pui e cel mai recomandat), in loc de sucuri incearca sa bei apa(dar sucurile naturale facute acasa poti sa le bei fara griji), nu mai manca dupa ora 6 seara, asta e cel mai important! Eu am slabit 7 kg intr-o luna si chiar am fost surprinsa pentru ca nu m-am chinuit atat de mult happy. Dar am facut in fiecare seara tae-bo sau exercitii pentru abdomen, picioare etc., timp de 30 min.Si in week-end mai si alergam tot asa vreo 30-40 min sau ma plimbam cu bicicleta happy. Nu e atat de greu sa slabesti daca ai vointa, gandeste-te ca te vei simti tu mai bine in pielea ta si nu mai ceda in fata dulciurilor, mancarilor cu multe grasimi.
Ai grija ce mananci, ok? Si sport mult si gata, nici nu iti vei da seama cand ai slabitwinking. Dar dupa ce reusesti sa slabesti nu te apuca iar de mancat chestii nasanatoase, un pic acolo nu face rau nimanui, dar sa nu exagerezi.Succes in tot ceea ce faci!

3 răspunsuri:
| gabrielgypps a răspuns:

Cam toate curele de slabit au efect bumerang, slabesti 5 kg din care cea mai mare parte apa, adica te deshidrateaza apoi cresti 8 kg cel putin.
incearca sa controlezi ce manaci, mai taie din grasimi, chipsuri, dulciuri. sucuri si treci pe pui, multe legume si fructe,+ apa.
culturistii fac exercitii aerobice pentru a scadea gasimea si a evidentia musculatura.
activitatea fizica usoara, gen bicicleta, inot, alergare usoara, saritul coardei, dansul, potenteaza corpul sa foloseasca energia din arderea grasimi.

| RainBow_2697 a răspuns:

Sport, sport si iar sport.aerobic de preferinta.cat despre alimentatie.pai.incearca sa mananci carne alba[pui, vita etc].legume.fructe.apa.
renunta la dulciuri, chipsuri si alte chesti.sucuri.etc

| RainBow_2697 a răspuns:

Sport, sport si iar sport.aerobic de preferinta.cat despre alimentatie.pai.incearca sa mananci carne de vita, pui.bea multa apa.cosuma fructe si legume.