| malinutza023 a întrebat:

Vreau si eu o cura de slabire, va rog frumos! Vreau sa slabesc 25 de kg intr-o luna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Intr-o lună? o.O
Nu cred că ai cum dar.

http://www.femeilor.ro/......e-744.html
http://www.slabsaugras.ro/15-kg-intr-o-luna-art-3160.html
http://www.kudika.ro/......ina-3.html

Sunt multe sfaturi ai grijă.

10 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

E imposibil sa slabesti 25 de kg intr-o luna. Ai sa te imbolnavesti.

Ideea e simpla, mancaruri usoare bazate pe carne pui fiarta/fripta, salate, legume, fructe si apa plata, minim 2l pe zi. Fara dulciuri, prajeli, mancaruri grase, sare, ulei, zahar.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Oricum, NU vei putea slăbi 25 de kg într-o lună!
Poate, cel mult 5 kg, dacă ai noroc - DEPINDE cum "reacţionează" organismul tău.

Toate cele bune.

| Cosmin86 a răspuns:

Tu esti REDUSA MINTAL de vrei sa slabesti atat de mult?

iti place sa-ti arane pielea si vara sa stai imbracata pe plaja ca o sa-ti fie RUSINE cu corpul tau?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

25 de kg intr-o luna nu cred, doar daca-ti tai picioarele, se slabeste treptat cate 3 kg

| Radu284 a răspuns:

Nu este cel mai sanatos lucru din lume sa slabesti 25 kg intr-o luna (decat poate daca ai ceva de genul 300 kg). De ce ti-ai propus sa slabesti intr-o luna? Se termina universul?

| Captoresque a răspuns:

25 kg într-o lună nu ai cum să slăbești.

| ParadiseCaroline a răspuns:

Bea apa si...mult succeslaughing)mai ales cand o sa cada pielea de pe tine.

| IrinaSinzianu a răspuns:

E prea mult pentru o luna.

| Andreea6w4 a răspuns:

Mai bine ai consulta un nutritionist.

| Chindea_Vlady_1994 a răspuns:

Mananca rational si bea 2 litri de apa pe zi, renunta la cola si alte sucuri si la paine si paste si binenteles fa sport. Nu vei slabi 25 de kg pe luna dar vei slabi. Ferestete de pastilele de slabit pentru ca iti afecteaza ficatul si alte cele Succes