| theStar a întrebat:

A avut armata romana un rol in ceea ce s-a numit Revolutie? E un subiect interesant de abordat pentru ca nimeni, niciodata nu a pomenit ceva de armata in revolutie.De ce credeti ca a fost de partea noastra?

3 răspunsuri:
| mimi_4822 a răspuns:

E un subiect controversat.Cine poate afirma ca a fost de partea noastra? Stim doar ce am vazut la televizor. Din moment ce au fost victime, e clar ca s-a tras, dar cine a facut-o? Care teroristi? De unde arme in mainile populatiei? Si cei care au fost arestati sunt mai tarziu eliberati...deci? Mai bine las-o balta ca tot nu vei afla un raspuns care sa te satisfaca! PAREREA MEA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca s-a vorbit prea mult de uciderea civililor de catre armata in "ceea ce s-a numit revolutie"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au executat ordinele, ordinele veneau dinafara dupa un scenariu repetat pe pielea celorlalte state care au intrat in Uniunea Europeana

Întrebări recente