| anonim_4396 a întrebat:

A fost cineva clasa a 12 a si chiar aproape de sfarsit de an sa fi avut foarte multe absente si sa fi fost amenintat cu exmatricularea?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sunt multe absente NEMOTIVATE, atunci scoala poate pune problema exmatricularii.
In functie de scoala, la 10-20 absente nemotivate se scade o nota la purtare, iar daca nota ajunge la 7 sau sub, atunci este motiv de exmatriculare, in orice clasa.

| Violleta2022 a răspuns:

Legea spune ca la fiecare 20 de absente se scade 1 punct la purtare.
Daca deja ai ajuns la 5 la purtare, esti deja in situatia de a fi exmatriculat.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca ești ok cu profesorii, de ce nu ii rogi sa îți mai motiveze unele absente?
Daca nu ai fost, din păcate, ghinion.
Vezi, poate te poate ajuta diriga ta in vreun fel.

| Edubigboss a răspuns:

Varule,sunt clasa a7a,și din tot anul școlar, am fost adunate, vreo o luna jumate, și nu mi-a spus niciun profesor ca raman repetentrolling on the floor