| AvalohAlyn a întrebat:

A incercat cineva sa invete engleza de unul singur si a reusit? Cum?

Răspuns Câştigător
| Catalin_Ionut_1994_CZkC a răspuns:

Prima data desene animate in lb eng apoi filme... ia un pix si o foaie cuv carre nu le intelegi tradule si invatale pe derost, cauta majoritatea verbelor si invata sa le conjugiwinking... iti garantez 80% ca o sa inveti foarte repede. asta depinde si de tine!

5 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Nu prea ai cum sa o inveti singur decat prin niste cursuri online.dar nu se poate la perfectie fara profesor.Eu am invatat majoritatea din filme si jocuriwinking

| g00dmorning a răspuns:

Intra pe site-ul Duolingo! De acolo am invatat. E gratis sa iti faci cont!

| EliChan a răspuns:

Eu am invatat engleza uitandu-ma la filme... Luam un text si il traduceam singura iar cuvintele pe care nu le stiam le cautam in dictionar.
Sunt la librarie carti speciale pentru a invata limba engleza.

| Powerpuppy a răspuns:

Eu am invatat singura.A fost foarte usor pentru ca scriiam cuvinte in engleza si le invatam.Mi-a luat 1 an.

| Just1edy a răspuns:

Eu am invatat primele cuvinte in engleza uitandu-ma la tom si jerry dupa aceea am inceput sa caut pe net cuvinte si asa acum si sa vorbesc foarte bine engleza chiar daca am 11 ani