| AvalohAlyn a întrebat:

A reusit cineva sa ia bacalaureatul invatand doar in ultimul an,cel de examen? Se poate reusi doar daca inveti in ultimul an? Sincer, sunt cam delasator si mi-am propus ca in anul bacalaureatului sa invat mult, de sa imi "sara capacele"..Credeti ca se poate? Sau trebuie sa ma apuc de acum? Am sanse sa iau bacalaureatul daca invat in ultimul an? Voi cum ati facut?
PS:Nu voi da la matematica.

Răspuns Câştigător
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Da! Se poate...eu am invatat in ultimul semestru am avut si noroc de comisie buna...rezultatul 7,15 cu care am intrat la facultate la buget happy

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, oricum, daca nu ma insel materia este din ultimul an. Cu exceptia operelor care trebuie citite la limba romana, dar ale caror comentarii le poti invata in ultimul an.

| LePotato a răspuns:

Se poate daca chiar vrei sa inveti, am un prieten care a invatat asa in ultimul an si a luat note destul de mari (el fiind o sarla)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti la uman, ai sanse.
Daca esti la real-stiinte ale naturii, nu cred ca vei face fata. Mai ales daca dai bacul la chimie organica.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Trebuie sa fii oleaca istet ca sa treci bacul doar invand in ultimul an. partea cu invatatul 'sa iti sara capacele' nu o sa iti reuseasca. nu poti sta trei ani fara sa inveti iar in ultimul an sa devii elev exemplar care invata zi de zi. nu ai cum trebuie sa fii cat de cat obisnuit cu tocitul... depinde de tine cat de destept/a stii ca esti si ce capacitate de a asimula cunostinte ai. bafta

| aXandra a răspuns:

Serios... să înveți de-ți sar capacele laughing
Bacalaureatul este un examen care evaluează în mod special competențe. Deci, trebuie să te descurci, nu neapărat să înveți. Plus că înveți în toți anii câte ceva.