| Ilincamatei83881 a întrebat:

Ajută la ceva notele bune in timpul facultății? Dau funda

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Sa fii la buget. (astfel primesti si bursa) Daca inveti si iti place nu ar trebui sa ai nicio problema sa iei note mari, mai ales ca se presupune ca facultatea o faci intr-un domeniu care ti se pare interesant (si la care esti cat de cat bun / buna).

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te ajuta sa fii pe loc bugetat, sa primesti bursa si sa fii bine pregatita, notele bune denota ca te pregatesti bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ajuta, fiindca primesti bursa si facilitati de care restul studentilor nu pot beneficia.

| sierra1 a răspuns:

Inseamnă că (incepi să) știi meserie, că d-aia inveți, nu?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

In timpul facultatii, e-adevărat, beneficiezi de unele avantaje: să fii pe loc bugetat, să obtii bursă de studiu (eventual, de merit), să obții un bilet de tabără (gratuit) la mare/munte...
Însă, după absolvirea facultatii, notele obtinute nu vor fi un criteriu la angajare.
Dar, dacă ai de gand să lucrezi in invațământ, in cazul unei departajări, contează mult, media anilor de studii si media examenului de licentă.