| AlexeHellsing a întrebat:

Ajutor! Nu mă pot hotărî în ce oraș să fac facultatea de arhitectură. Nu știu dacă să aleg Bucureștiul sau Clujul. Dacă fac un an la Cluj, să zicem, și ceva nu merge și vreau să merg la București pentru restul anilor, pot să intru tot la buget?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Transferul ar fi o bataie de cap serioasa.

Eu as recomanda Bucurestiul, acolo ai mereu mai multe sanse la internshipuri, la practica in firme mari, la locuri de munca mai multe in domeniu

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Cel mai bine ar fi sa te hotărăști la un oraș și să rămâi acolo toți anii.Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Alege orasul care-i cel mai apropiat de casa ta!
In felul asta nu vei suferii de lipsa familiei, sau a prietenilor dragi si esti aproape de facultate pe deasupra.
Cu transferul este naspa... mai bine te decizi de la inceput.

| Elide a răspuns:

Dacă vrei la Bucuresti, pai acolo Du te!