| WohooAmTreiFunde a întrebat:

Am auzit ca, gura cainelui e mai curata decat cea a omului...
E pe bune, avand in vedere ca ei mananca toata ziua si isi mai si ling blana si nimeni nu-i spala pe dinti?

Răspuns Câştigător
| Roxy a răspuns:

DA! e adevarat deoarece saliva cainelui contine anumite enzime care sunt foarte puternice.ai observat ca tot timpu cand un caine este ranit se linge pe rani si isi grabeste videcarea ceea ce daca si noi am face neam infecta cu siguranta.de multe ori cand am o rana mai nasoala cainele meu vine singur si ma linge si ii dau pance in rpimul rand ca il iubesc ca pe un copil si in al doilea rand pentru ca datorita texturii limbii(aspra)indeparteaza tesutul mort si pentru ca stimuleaza circulatia sangvina.Deci caini sunt mai curati ca noi in gura.si o spun si cercetatoriibig grin.

3 răspunsuri:
| InnocentSmile a răspuns:

Da...dar nu se refera la microbi sau alte chestii cu saliva
se refera la faptul ca, cainele nu poate vorbii deci nu scoate pe gura cuvinte care pot rani pe altii ca oamenii, cainele pur si simplu latra si musca pentru a-si pazi stapanulhappy

| Raamonikaa a răspuns:

Gura cainelui este plina de microbi.

Răspuns utilizator avertizat