| AndaVr a întrebat:

Am dat bac-ul azi la matematica,am o intrebare.
Daca la un exercitiu, am urmat toti pasii pentru rezolvare corect dar m-am incurcat la calcule si am gresit rezultatul, nu se puncteaza deloc?

5 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Daca nu e ca in barem, nu se puncteaza. Daca ai scris macar niste formule separate in baza carora ai facut exercitiul, iti da 1-2 puncte din cele 5 de la un subpunct.
Succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vei primi o parte din punctaj, aferentă rezolvării corecte pe care ai făcut-o happy

Toate cele bune!

| Nirvanaaa a răspuns:

Hei!
Este posibil sa se puncteze pentru ca ai urmat acei pasi.Asa ne-au zis noua profesorii inainte de Evaluarea din vara.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, vei primi doar o parte mica din punctaj, depinde si de corector

| Zimm a răspuns:

Depinde unde te-ai incurcat la calcule. Daca a fost la inceput, nu prea cred, poate daca e indulgent iti da un punct. Daca ai gresit pe la sfarsit, e posibil sa primesti vreo 3 puncte pe exercitiu.