| croissant a întrebat:

Am de facut o compunere la romana cu titlul cinematografia nu prea stiu ce sa scriu IDEI funda

Răspuns Câştigător
| Triunghi a răspuns:

Scrie despre cum te distrezi cu prietenii la cinema.

Sau scrie despre viata unui star de cinema. Despre cum merge sa vada filmul in care a jucat si este recunoscut de fani.

Sau scrie despre o poveste de groaza a unui cinematograf parasit.

Sau scrie o compunere cu cel mai frumos film vazut la cinematograf...

Sau scrie pur si simplu despre cat de frumos/greu ar fi sa lucrezi la un cinematograf si imagineaza-ti cum ar fi o zi cu jobul ala smug

Funda?