| Alex892 a întrebat:

Am de facut un eseu la romana pornind de la intrebareatongueersonajele secundare ale operelor literare pot fi eroi de roman? iar eu nu stiu nici un astfel de personaj intr-o poveste va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| LigiMe99 a răspuns:

Personajele secundare nu pot fi eroi de roman, deoarece sunt secundare. Sa fii erou de roman inseamna sa fii ca un erou principal. Asa ca nu, nu se poate.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca citeai vreun roman si mai aveai si putina imaginatie, iesea de-un eseu.
Iar cei care ti-au raspuns deja sunt la fel ca tine; n-au citit, in viata lor, niciun text mai lung de trei cuvinte.

| Rush a răspuns:

Sunt multe tipuri de personaje dar, au 2 categorii, secundare si principale, cele secundare nu pot fi eroii, sau altceva de genul fiindca, EROII sunt personaje principale mereu. Succes