| Maia a întrebat:

Am de facut un proiect anti-drog si-mi trebuie un slogan, sincera sa fiu nu am nici o idee straight face. Ma ajutati, va rog? Vreau sa fie ceva orginal.

22 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Pariez pe viata ta

kratos
| kratos a răspuns:

Fi constient, nu dependent este un slogan des folosit care merita invatat si aplicat.

| DiannaDi a răspuns:

Viata si sanatatea ta sunt pe primul loc!

happy

| hugo a răspuns:

Spune nu drogurilorrolling on the floor(legalizati iarba)in puii mei

| HaChick a răspuns:

"Fericirea duce la dependenta, drogurile ii scurteaza calea... spre moarte!"

| dof21 a răspuns:

Ce, cum, cand si unde este doar alegerea ta.
P. S. Poate este pe dinafara ceea ce spun acum, dar trebuie facuta campanii de informare nu campanii anti-drog. Anti, anti, anti devine incet incet Pro, pro, pro. Iar cei care vor sa consume droguri vor consuma oricum. Este parerea mea.

| Maia explică:

@dof21
Campania, in mare este anti-drog si se bazeaza pe informatii despre droguri, incluzand aici tutunul si alcoolulhappy! Suntem deja la a 3 editie a campanie pe care o organizam si restul chiar au decurs foarte bine. Publicul chiar a parut interesat, iar la sfarsit s-a arat informat, asta rezultand din chestionarele facut de ei pe baza informatiilor date de noi in timpul campaniei!

| Ekkaterinna a răspuns:

Daca consumi droguri pari cool in fata altora, dar iti distrugi sanatatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=bY0UVS3N17k :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fereste-te de capcana "primei dati"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sad...si eu fac un astfel de proiect la scoala angrynu prea o fs nu stiu eu ce dar o fost destul de bunwinking tonguenu am fc decat sa pun niste img cu planta din care se fac droguri si sa caut tot felul de inf pe pc:Xhappy...noroc:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intrati in lumea drogurilor pentru ca suntem deja prea multi
laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drogurile nu sunt bune
pentru nimeni de pe lume
de ele nu va apucati
fiindca nu va mai lasati!
mda:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pui viata in pericol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegerea cea mai buna este sportul si nu drogul!
Drogul-Pericol pentru totibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nevoie de un afis pentru. anti-drog
ma ajutati va rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te lasi de droguri e simlu. Eu am facut acest lucru de o mie de ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fii dispus sa platesi ani din viata ta pentru un moment de placere?
Spune NU drogurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata ta e in miinile tale

| MatZa_9035 a răspuns:

Ridica-te si si striga pot, esti ranit dar inca nu esti mort! >big grin

| ßhååååå a răspuns:

Sper sa iti fie de folos:
Drogul iti ia un minut din viata!
sau
Tigara este acelasi lucru ca si moartea!