| Catalina969 a întrebat:

Am de facut un proiect si vreau cateva exemple de activitati atracrive in biblioteca, adica exemple de concursuri cu teme literare s. a. [ pentru gradinita si clasele I-XII ]
[Funda]

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Pentru cei mici concursuri de ghicitori.Pentru cei mai mari poti incerca un concurs de geografie literaratonguerivelisti si forme de relief in lirica romaneasca; Case memoriale; Pe urmele Vitoriei Lipan,Metafora drumului in romanul"Ion". Poti incerca si un concurs de cunoastere a personajelor:Cui apartine replica? Un alt tip de concursuri se pote organiza pe tema corespondentelor dintre arte:mari ecranizari, versuri celebre pe muzica, desene inspirate de opere literare. Exista sute de posibilitati.Succes.