| anonim_4396 a întrebat:

Am inteles ca la master o sa am materia  retorica. Mai exact ce se studiaza. Stiu ce e retorica, insa nu stiu ce presupune materia in sine, daca imi puteti spune, raman datoare.

2 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Cauta si tu un manual de fac de teoria literaturii si o sa gasesti si texte despre retorica.cam asta e

| lote00 a răspuns:

Vei invata despre aparitia retoricii, unde si cum a luat nastere, care au fost principalii oratori, caracteristicile, scopul si functiile retoricii, elaborarea si organizarea discursului retoric, termenii retorici.