| LauraMihaela00 a întrebat:

Am intrat la liceu, la profilul matematica-informatica intensiv informatica, dar nu am facut la scoala informatica deloc si vreau sa stiu daca e o problema asta.

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu, chiar nu este nicio problemă! Materia din primul semestru al clasei a IX-a este foarte ușoară, dar nu trebuie să te culci pe o ureche și trebuie să înveți mereu pentru a nu pierde ritmul.Cât despre TIC, nici acolo nu e o problemă; se începe cu niște lucruri absolut banale: cum să creezi un folder, cum să-l redenumești, cum să schimbi imaginea de pe desktop etc, iar apoi vin lucrurile mai „greuțe", dar nu ai de ce să te sperii... Ai ales un profil bun. Mult succes în anii de liceu!

3 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna!
Nu este absolut nici o problema ca inca nu stii informatica, daca intr-adevar ai inclinatii spre informatica vei invata foarte usor si vei avansa in acest domeniu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e o problema, informatica se face de la 0 in cl a 9a

| marian951 a răspuns:

Nu este o problema pentru ca in foarte multe scoli generale nu se face informatica.
Materia o sa fie predata de la zero si este f usoara la inceput.