| crazygirl484 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Am cautat peste tot pe net si degeaba. Cine imi poate spune si mie in ordinea anilor perioadele acelea ale Romaniei : perioada interbelica, postbelica, etc. Ofer funda si vot! happy

1 răspuns:
| taken a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Perioada_interbelic%C4%83
Dupa cum vezi perioada interbelica inseamna perioada dintre cele doua razboaie mondiale.
Perioada postbelica inseamna perioada de dupa razboi.Probabil pana in ziua de azi adica 60-70 de ani.Asa cred.Nu cred ca se refera doar la cativa ani de imediat de dupa razboi.
Mai cauta pe Net.