| DarkSunshiine a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Am nevoie pentru un proiect la engleza o poezie despre,, Pamantul trist pentru ca.". Nu e nevoie sa rimeze.Multumesc,Funda+vot

Răspuns Câştigător
| MyYLife a răspuns:

Sall!:*Pamantul este trist pentru ca toamna a venit,,Noaptea e mai lunga ziua e mai scurta,Dar nu conteaza ca-i veselie multa, Si frunzele copacilor au ruginit,Cerul trimite lacrimi pe pamant,Si soarele se ascunde dupa un nor dus de vant, O bruma ruginie cade neincetat, Lasand un semn ca toamna inca nu a plecat. |pupiciiii:*:*:*|

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Pamantul trist pentru ca l-am uitat
pamantul trist pentru ca nimic nu se mai intoarce in pamant
pamantul trist pentru prea multe se intorc in pamant
pamantul trist pentru ca noi suntem tristi
pamantul trist pentru ca nimeni nu-l asculta
pamantul trist pentru ca e singur