| Vladina_1214 a întrebat:

Am o intrebare : La ce profil ar fi mai benefic pentru mine sa ma duc.As vrea sa ma fac tonguesiholog, stomatolog si avocat.ce profil sa fac, ca atunci cand o sa termin liceul sa fie bun pentru toate meseriile ..adica atunci am sa ma hotarasc care din cele 3 o sa le aleg.dar as vrea sa stiu ca pot sa le aleg pe oricare si profilul pe care l-am ales sa fie bun. Sunt buna la desen,mate,romana,engleza,chimie, fizica, geografie si putin istorie...nu sunt buna la franceza ..adica nu imi place

Răspuns Câştigător
| N3rvos a răspuns:

Cele 3 meserii pe care le ai scris tu sunt toate pe profilul uman, deci dupa parerea mea ar trebui sa mergi pe profil uman(filologie, stiinte sociale s.a.m.d)

7 răspunsuri:
| MaStErShOt a răspuns:

Eu zic filologie bilingv engleza pentru avocat sau psiholog, pentru stomatolog trebuie stiinte ale naturii

| AncaVG a răspuns:

Profilul real...De aici poti opta pentru ce meserie vrei, mai ales daca esti buna la matematica, fizica si chimie o sa te ajute foarte mult.

| ShutUpAndSmile a răspuns:

Poi ca sa fi psiholog sau avoc ai nevoie de un profil uman, stiinte sociale (si eu sunt tot la acest profil), dar daca tu iei in calcul si stomatologia ai nevoie de un profil real, stiinte ale naturii. tongue

| Mihaelaaa13 a răspuns:

Clar stiinte sociale

| elenush17 a răspuns:

Pentru avocat si psiholog e bun profilul stiinte sociale, iar pentru stomatolog stiinte ale naturii cu multa chimie, fizica, biologie.
La stiinte sociale o sa faci ceva mai multa istorie, deci...

| ForFun a răspuns:

Stinte sociale dar nu faci mate
mate-info faci de toate
economie

| Andreea74 a răspuns:

Pai pentru psiholog si avocat este cel mai bine la profil uman:stiinte sociale de preferat(si asa nu iti place franc), dar pentru medic cel mai bine este real- stiinte ale naturii...
si daca vrei ca la final sa mearga de toate, cel mai bine e la stiinte ale naturii(aici fac si eu)...pentru ca noi chiar facem de toate(este si un pic mai greu, depinde de tine), fata de stiinte sociale unde din a11a nu se mai fac deloc bio, chim, fizica...
dar ar fi recomandat sa fii hotarata mai exact macar pe domeniul ce vrei sa-l urmezi. spoor!