| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema imensa. Saptamana asta a fost un calvar. Luni test la religie si latina. Marti la psihologie. Miercuri la geografie. Azi am dat la matematica si romana. Maine am la germana si franceza.

In momentul asta sunt cu nervii la pamant. Sunt distrus, nu stiu ce sa mai fac. La matematica am facut o mare varza in test, am o profesoara foarte rea, care pune note si mai proaste, iar testele sunt grele. Eu cel putin nu prea inteleg matematica, dar anul trecut cand am facut cu o alta doamna profesoara am mai inteles, si am luat sase si noua chiar daca greseam, ca profa puncta mai ales ideile bune de rezolvare. La asta, am avut un test greu, pentru raspuns la tabla nu pune note, si pune un punct din oficiu. Nu am facut aproape nimica, deci iau nota unu sau doi.

Ce sa fac? Imi e greata, ma doare capul si am maine si testele la germana si franceza, la care stiu ceva cat de cat, dar nu stiu ce o sa fac. Cum sa nu ma emotionez? Cum fac sa imi treaca nervii?

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Te gandesti ca asa cum au venit, asa vor si trece. Si profesorii sunt oameni.

Nu vor sa te aiba prea multa vreme pe cap. Au si ei problemele lor.

Recunoaste-le in germana si/sau franceza ca esti foarte emotionata... si te vor lua mai usor daca va fi nevoie.