| gheorghita a întrebat:

Am si eu de tradus un text din latina in romana sad va rog ma poate ajuta cineva? [sunt clasa a 10 ]

Răspuns Câştigător
| Roessess a răspuns:

As putea sa te ajut eu... daca stiu cu mare placerewinkingtongue

4 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Intri pe google si dai la traducere acolo sus e 99% sigur si selectez in ce lb vrei sa fie tradus si scris textul si latina si til da in romana bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine poate sa ma ajute sa traduc acest text: Noi stim ca pamantul Galliei a fost locuit de belgi, aquitani si celti, in limba latina numiti galli. Va rog sa ma ajutatibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place traducere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traianus, optimus princeps romanorum, subigit daciam.incolae eius terrae pastores et agricolae sunt.in vicis atque munitis oppidis vivunt, in quibus multae et variae terae sunt. dacia capta provincia Romania fit et ex lingua dacica atque romana, dacoromana nascitur, mea amata lingue