| CarlaElena a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu examenul national la lb romana.
Credeti ca o sa-mi puncteze la Sub I ex 3 chiar daca nu am dat exemplele din barem? Eu am scris: "la curtea imparateasca" si " o gaura prin care a intrat intr-o coliba".

Răspuns Câştigător
| purpleice a răspuns:

Eu cred ca da pentru ca in barem zice:câte 3 puncte pentru precizarea oricăror două structuri care surprind repere spatiale si dupa a dat exemple, deci nu neaparat alea. oricum asa am scris si eu, dar eu cred ca e bine

15 răspunsuri:
| Oxanna a răspuns:

Ca si eu asta am scris, da in barem ce scria?

| IcsD a răspuns:

O sa iti dea macar jumatate din punctaj

| Bernoullie a răspuns:

Fix asa am scris si eu

| alyna a răspuns:

Da! Acum depinde si de corector daca e mai bland te puncteaza daca e mai pretentios nu!
S-a afisat baremul:S

| Kodokuna a răspuns:

Cred ca da.In barem pot sa-ti dea doar exemple, ca se te orientezi.De ex eu am scris "in curtea imparatului" si "in inaltimile nesfasite...nu mai stiu cum erahee hee

| SweetBabyGirl a răspuns:

Hmmm eu am scris ''si'n curtea acelui imparat se afla un pom' si ' a intrat intr'o in care a gasit o baba' nu stiu daca e bine. poate ca u ai scris bine nu stiu:-s

| k1lNld3r a răspuns:

Nu te supara dar gaura nu e bine cealalta era un opom in curtea...

| SuperLover a răspuns:

Unde ai gasit baremul?

| MissDeea a răspuns:

Unde se poate gasi baremul?

| cataalecs96 a răspuns:

Dar nu sunt bune trebuia:" si-n curtea acelui imparat"
"nu lasa sa cada nicio poama pe pamant"

| noone3239 a răspuns:

Cred ca da.dar unde ai gasit beremele?

| Biiiia a răspuns:

Da, o sa iti puncteze.