| roxxy96 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care se pricep la romana.Sunt in clasa a 8 a si am tema la romana sa fac o compunere prin care sa evidentiez 2 mijloace artistice prin care este sustinuta relatia dintre titlu si continutul poeziei.
Imi puteti da si mie plz exemple de mijloace artistice? am nevoie ff repede de ele mersilove struck

Răspuns Câştigător
| mnia a răspuns:

Mijloacele artistice sunt de fapt figuri de stil(epitet,personificare,comparatie,repetite, metafora etc.).
Daca nu am opera lirica in fata, nu iti pot da exemple de figuri de stil din poezia respectiva.

2 răspunsuri:
| roxxy96 explică:

Ms mult! Stiu figurile de stil si le voi cauta eu in poezie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in clasa a 8-a si nu stii ce-s alea mijloace artistice? Sfinte...chiar sunteti ciudati mai copii.
Ai ajuns in clasa a 8-a si nu stii inca ce-s alea mijloace artistice! Iti urez de pe acum noroc la examen, ca ai disperata nevoie!