| rtvgewrdv a întrebat:

Am terminat clasa a 9-a şi nu ştiu unde să merg mai departe,la un liceu, la un colegiu sau la o şcoala profesională.Vă rog spuneți-mi ce să aleg dintre aceste trei.

1 răspuns:
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Bună.Dacă media îți permite, îți recomand să mergi la un liceu, în condițiile în care ești din R.Moldova.În general, în licee se face carte mai serioasă, la colegii ți se bagă pe gât unele obiecte legate de profil, plus că faci 4 ani.Liceul durează doar 3 ani.
Școlile profesionale nu le recomand pentru că unele sunt foarte slabe.
Dar depinde de tine, alegerea îți aparține.
Multă baftă!