| dorotich a întrebat:

Am trecut anul acesta intr'a 7'a si am o noua materie. Cultura civica. Vreau si eu sa stiu ce se invata la aceasta materie. Cel mai bun raspuns primeste funda!winking

Răspuns Câştigător
| Alexandra_7209 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa rasfoiesti putin manualul si-ti vei da seama.
dar in general sunt chestii banale, simple, cum ar fi:
-drepturile omului
-despre comunitate
-constitutii
-presedintele tarii
-partide

poate tot ce ti-am enumerat eu aici o sa ti se para greu, dar sa stii ca este f f simplu, si nici nu se pune prea mult accent pe materia asta.

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...sincer? nu inveti nimic!

| gigiro a răspuns:

Dar ce inseamna civita stii?

| ChRoM a răspuns:

Pai inveti despre socializare, ce este poporul, despre popor in general e f usor... nu e cine stie cewinking finda?big grin

| byka23 a răspuns:

Libertatea personala, valori si principii democratice, cetateanul si autoritatea, egalitate si dreptate, patriotismul cam astea in mare va fi placut. succes!

| mary a răspuns:

O sa inveti cum e pe la noi coruptia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E usoara Cultura civica thumbs up

happy

o sa inveti despre democratie si politica.si sincer e usor am facut si eu...nu e mare lucru...despre presedinti, state, politicieni, legii, etc

| Dexter_8386 a răspuns:

Se invata despre Romania acu multi ani, economie si date istorice, razboaie e foarte interesanta, e aproape la fel ca istoria.

Bafta la scoala happy

| dorotich explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. m'ati lamurit in mare despre ce o sa invat. 10x again >big grin