| PussicatDolls a întrebat:

Arhitectii trebuie neaparat sa fie pe profil Mate`Info love struck?
SAU E BUN ORICE PROFIL?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta profilul liceului, important este sa ai diploma de bacalaureat si sa absolvi facultatea de arhitectura. Totusi cred ca profilul real te mai ajuta putin la aceasta facultate. Numai bine!

| zdrangoi a răspuns:

E de preferat.
trebuie sa stii foarte bine geometrie si algebra.
mai putin analiza matematica.

| sorinL1 a răspuns:

Ajuta, sa stii, sa termini mate-info.

| geografgeograful a răspuns:

La matematica-informatica se face categoric mai multa matematica printre care si geometrie iar pentru arhitectura iti trebuie mai mult geometria decat algebra
deci e bun mate info...

| geografgeograful a răspuns:

Si nu e bun orice profil pentru ca de pilda, eu sunt la filologie iar din clasele a 11-a si a 12-a nu se mai face mate/fizica/chimie/bio deloc...
asta face parte de profilul uman pentru cei care vor sa faca cev acu istoria, filosofia, limbi...etc