| Lily_7736 a întrebat:

As dori cateva idei in legatura cu urmatoarea afirmatie : "Creatia este un joc al divinitatii". Din punctul vostru de vedere ce credeti ca sugereaza? big grin multumescwinking

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

De ce nu? Daca noi suntem facuti dupa chipul si asemanarea sa, si sigur ne plictisim uneori, de ce sa nu putem crede ca si lui i se intampla, singur in univers, sa se fi plictisit si sa se distreze creand niste fapturi minuscule pe un glob de huma si distrandu-se vazand cata importanta ne dam! Cine stie?

| Bacemi a răspuns:

,, Creatia este un joc al divinitatii " sugereaza ca tu vrei sa iti facem noi tema laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-i vorba despre cursul de religie, cere ajutor de la tepes sau petru borodi/cluj. Eu sunt alergica.
Daca te referi la Nietzsche si cele 3 metamorfoze, citeste, reciteste, citeste, reciteste. Reia Platon si poate vei zari ceva departe…