| s3nseless a întrebat:

As dori feedback asupra urmatoarei idei daca se poate.

Probele scrise la bacalaureat sunt foarte aproape si eu unul sunt ingrijorat la matematica. Detin cunostintele de baza si sper sa iau o nota de trecere, insa in urmatorul mod: ma gandeam sa ma axez pe ceea ce stiu si sa s-ar macar cu o treapta mai sus, adica sa dobandesc cateva alte cunostinte, prin lucru desigur, astfel incat sa obtin un punct la un subiect, doua la altul si inca unul la un al treilea subiect, astfel rezultand nota 5 (subiectele sunt intr-o ordine oarecare). Nu stiu acum daca sa raman cu ideea asta in cap sau nu, daca e un mod de gandire eficient acum pe ultima suta de metri. Voi ce credeti?

Multumesc.

1 răspuns:
| Nastia a răspuns:

Ia-ti o carte de variante si toceste partea intai ca, cu cunostintele tale de baza nu iei puncte la partea a 3-a sau a 2-a.invata bine modelele de la partea intai. daca eram in locul tau si visam la un 5 la mate ma mutam la alt profil.si scoteam o nota mult mai mare la istorie.