| madalinamnc a întrebat:

As dori sa aflu si eu mai multe informatii despre examenul DALF( in special C1, C2)...ce carti trebuie sa folosesc ca sa ma pregatesc, daca exista culegeri speciale, cum este la examen si alte detalii mai importante... am citit si pe site dar cred ca este mai important sa afli informatii de la o persoana care a trecut prin acest examen.

1 răspuns:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Pai, pentru examenul DALF, te poti pregati in principal cumparandu-ti carti mai ales pentru ecoute-asta e proba cea mai dificila pentru toti si facand exerxitii.Are aceleasi probe ca la DELF, dar daca iei DALF-mai ales complet, inseamna ca ai ajuns la nivelul unui nativ.La examen, mai ales la production exrti, si oral, te lasa cu un dictionar explicativ-in limba franceza normal. Exista centre de testare-pentru C1 la Constanta, Iasi, dar pentru C2, numai la Bucuresti.Suuces la examen!