| fariseu a întrebat:

As dori sa aflu trebuie sa am mereu la mine carnetul de student?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ce intrebare pe tine. Tine-l in portofel. Intotdeauna ajuta. Reduceri peste reduceri. Uneori si mocaciuni. Te doare mana daca il bagi in portofel si il uiti acolo un smestru pana la note?

| AFR81 a răspuns:

La facultate e recomandat sa-l ai, insa nu obligatoriu. In timpul liber, evident, nu.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa primesti anumite reduceri pe baza lui, dar foarte putine. La muzee si eventual transport. Pentru tren iti trebuie acea legitimatie de calatorie si carnetul cu acele "vouchere" sau ce sunt ele. Nu cred ca te deranjeaza sa-l potri, eu il am mereu in portofel, il folosesc atunci cand merg din orasul natal in orasul unde fac facultatea, in rest nu m-a ajutat cu nimic pana acum, nici macar la facultate nu mi l-a cerut nimeni niciodata, doar sa-l vizeze la inceputul anului. Dar nu stii cand s-ar putea sa-ti fie de folos.

| Laura78 a răspuns:

Carnetul de elev este ca o carte de identitate pentru tine, in care se trec si rezultatele: si cele bune, si cele rele.

| BiaChi23 a răspuns:

Da întotdeauna, indeferent ce fel de student/elev esti, pentru ca, carnetul de elev e o carte de identitate pentru elev, cu el Poti obtine reduceri la bilete de tren, sau cand mergi la un muzeu cu clasa, sau daca profesorul vrea carnetul, sa iti treaca o nota, sau sa il verifice