| bb680 a întrebat:

As dori sa primesc un sfat in legatura cu urmatorul subiect:Ma gandesc serios sa merg pe profilul de stiinte ale naturii la liceu,chiar daca nu imi place deloc biologia,chimia sau fizica, deoarece este cam singurul profil unde se invata mai multe cunostinte din diferite domenii fata de celelalte profiluri. Daca as urma acest drum, mi-ar fi mai usor sa imi schimb preferinta de facultate pe parcursul anilor in cazul in care nu vreau sa mai urmez facultatea pe care o am acum in cap deoarece prin acest profil am o gama mai larga de facultati dintre care pot alege, plus ca in trecut imi placea super mult biologia si cred ca pot readuce aceasta placere la viata daca incerc putin.Credeti ca ar fi bine sa urmez acest profil? Daca nu, ce sfaturi imi puteti da? Tin sa mentionez ca momentan, nu am nicio preferinta in legatura cu materiile scolare.

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da. Biologia e ușoară, chiar dacă nu îți place, scoți 8-9 în bac liniștită. Umanul sincer e o glumă, iar cu mate-info nu are rost să-ți bați capul dacă nu ai de gând să lucrezi în IT.