| codrincodrin a întrebat:

As vrea niste concursuri de limba romana de trimis conpuneri? Sunt in clasa a VII-a si nu gasesc. Funda pentru cel mai bun.

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Atentie la exprimare: e compuneri.
Gasesti pe diverse site-uri, acumd e exemplu e un concurs intitulat romeosijulietalamizil.ro, mai gasesti concursuri pe taraluiandrei.ro dar chiar si pe acest site:
Http://www.tpu.ro/......rticip-la/ -exista chiar o editura care scrie pe acest site uneori si care organizeaza concursuri pentru tineri.

| loveyouidiot a răspuns:

Si eu sunt in clasa a VII-a si anii trecuti am participat la "Basmele Reginei Maria" si la "Labirintul Fictiunii". Amandoua se vor organiza si anul asta. Succes!