| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa lipsesc cateva zile de la scoala...si nu am un motiv pentru care sa ma creada parintii... ceva sugestii?

Răspuns Câştigător
| BOOBZen a răspuns:

Incearca sa racesti,nu e o idee prea buna dar mie mi-a mers,fa asa incat sa-ti fie rece,stai cu capul ud intr-o camera cu geamul deschis, dar seara ca atunci e mai frig,sa-u poti sa le spui ca tie rau, faci voma falsa,stii cum? Ai grija sa mananci in fata parintilor tai,si dupa aia mai tarziu,cand esti singura deexemplu,iei o parte din portia aia de mancare,o amesteci cu un lichid,astepti putin timp,pana ce voma pute,te duci la parinti si te smiorcai ca tie rau, dupa aia arunci voma in toaleta si i chemi pe parintii tai.
La mine a mers, insa sa ai grija sa nu te obisnuiesti cu chiulitul, dupa aia vei avea probleme

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vrei sa ai si tu o mini vacanta poti sa vorbesti cu gagicul (daca ai) sau o amica de incredere sa mergeti la ea acasa sau intr-un loc unde puteti sta si cand se termina orele de la scoala revii acasa.

| missbee a răspuns:

Prefă-te că ești bolnavă... eventual mimează o indigestie și nevoia acută de a rămâne acasă lipită de toaleta ta. It always works. Durerea de măsea e de asemenea o scuză bună și ceva mai greu de verificat.
Un pic de fond de ten deschis la culoare ca să pari palidă, și gata.

Dacă nu, mergi la școală și mergi la cabinetul medical din incinta școlii, spune-le că îți este rău, și îți vor da o scutire pe care o poți arăta părinților drept dovadă că ești bolnavă și să te lase acasă. Și împuști doi iepuri dintr-o lovitură că poți să îți și motivezi absențele.

Dacă nu merg ideile astea... de ce trebuie să afle părinții că tu ai lipsit?batting eyelashes

Baftă!

| WeeD a răspuns:

Mananca niste creta. Faci temperaturawinking

| CurcubeulColorat a răspuns:

Mai bine mergi la scoala! Pierzi lectiile si e destul de dificil sa recuperezi si sa-ti iei lectiile, iar daca ai vreun test eu zic sa te duci sa-l dai pentru ca apoi profesorul o sa te asculte separat la oral nu mai dai scris si e mai greu.La lucrari mai tragi cu ochiul la colegul de banca, mai auzi una alta.

| Muhteşem a răspuns:

Ar fi mai bine daca nu lipsesti de la scoala daca nu te simti rau sau daca nu ai ceva foarte important de facut. Daca vrei sa faci ceva ai tot timpul la sfarsitul saptamanii sau dupa ore.E sfatul meu pentru oricine.Nu e bine sa-ti minti parintii.

| nonny50 a răspuns:

Ai cazut afara si ti ai sucit piciorul...la mine a mers! o saptamana am stat! big grin

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Tu vrei acum să faci în aşa fel încât să ai complice.
Păi de ce să lipseşti?
Îţi dau eu motive care să NU lipseşti şi apoi aştept motivul tău.
NU lipsi pentru că : pierzi din materie şi e foarte greu de recuperat
te distrezi cu, colegii
deja este cald afară şi e foarte frumos
acasă te plictiseşti
înveţi diverse lucruri noi.
aştept părerea ta.
Numai bine!

| iReal96 a răspuns:

Spune ca te doare capul.

| valutzza a răspuns:

Sonia nu vreau sa crezi ca sunt tocilara dar nu trebuie sa lipsesti de la scoala.scoala in viata unei persoane este foarte importanta.nu trebuie sa ratezi nici o lectie.de exemplu.azi la scoala lipsesti.doamna de romana va preda.si tu pentru maine nu iti iei lectiile.si maine te trezesti ca va spune d-na de romana ceva de genu:,, scoateti o foaie de hartie.Dam test.''si tu in gandul tau sa zici.,, ee.o fi usor.ne-o da sa caracterizam sau sa analizam.mrg.si dupa-aceea sa o auzi pe doamna de romana ca zice,, dam test din lectia ce v-am predat-o ieri''.si tu cum nu ai luat lectia.o sa iei 4.acum serios.gandeste-te la parintii tai //care muncesc pe rupte sa te creasca pe tine si poate si fratii si surorile tale(daca ai).si tu asa ii rasplatesti? lipsind de la scoala? nu e frumos...dar iti mai zic odata.nu te gandii numai la tine.gandeste-te mai ales la parintii tai.nu te-am ajutat la ce iti doreai dar te-am ajutat in viata.sper.pa!

| Bog15 a răspuns:

Poti sa incepi cu adevarul, am auzit ca e destul de apreciat printre parinti, ca daca o iei pe calea cealalalta, e naspa

| Dia a răspuns:

Faza cu creta chiar mergebatting eyelashes ascutesti o creta si prafu ala il pui pe mancare laughing
Sau zici ca te doare apendicita laughing

Sau ca ai dureri de cap laughing

Sau pur si simplu te faci ca schiopatezi laughing)

| pishpi4u a răspuns:

Aveam un coleg care manca creta si se facea galben la fata laughing

| xr3Belx a răspuns:

Nu trebuie sa lispesti! Trebuie sa inveti lucruri noi. daca tot lipsesti degeaba profesiorii isi vor face o impresie proasta
! sa nu ma crezi tocilar dar e mai bine asa sa stii.

| xr3Belx a răspuns:

Sau daca vrei neaparat, roagati parinti si profesori si spune-le ca ai o problema daca ai, daca ai vreun test sau ceva de genul la care trebuie sa te pregatesti, trebuie sa iei meditatii
.

| larya234 a răspuns:

Prefate ca esti bolnav sau ca doamna voastra v-a dat liber pentru cateva zile ca aveti inspectie lunga in scoala, sau ca aveti vacanta sau ca un coleg a spus ca daca mai vi la scoala te bate sau e dezinsectie si trebuie sa ramaneti acasa.-fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti la olimpiada de ********* big grin
[desi nu e frumos!]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai penala scuza e sa mananci creta, o sa faci temperatura si te faci si galben la fata si o sa stai vreo 2 sapt acasalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Binelu a răspuns:

Intr-o duceti degetul in gura pana cand vomiti happy

| NOname12212 a răspuns:

1. zi ca te doare maseaua. 2. zi ca te doare capul. 3.zi ca te simti rau...etc da dc trebuie sa lipsesti de la scoala?

| Carmen_4042 a răspuns:

Fa multe probleme ca sa te doara capul sau fa ceva ca sa te doara, mananca ceva ce nu-ti place ca sa te doara stomacul, si bea ceva fierbinte ca sa ai febra. SUCCES!