| Furtuna_Tatiana_1998 a întrebat:

As vrea sa stiu denumirile a zece cărți carevau ajutat în vreun fel sa va dezvoltati personalitatea. multumesc

2 răspunsuri:
| Menker a răspuns:

1."Ora 25"- Constantin V. Gheorghiu
2."Pescarusul Johnatan Livingston"-Richard Bach
3."Fight Club"-Chuck Palahniuk
4."De veghe in lanul de secara"-J.D. Salinger
5."Nimic nou pe frontul de vest"-E.M. Remarque
6."Capitanul armatei moarte"-Ismail Kadare
7."Sunca pe paine"-Charles Bukowski
8."Marele Gatsby"-F.Scott Fidzgerald
9."Ferma animalelor"-George Orwell
10."Cronica unei morti anuntate"-Gabriel Garcia Marquez

| Killergia a răspuns:

Nu stiu daca o sa ti zic chiar 10, dar ia le pe rand. Uite, "de veghe in lanul de secara" de Salinger. " sinuciderea fecioarelor", de Jeffrey Eugenides. "Jocul lui Gerald", de Stephen King. " Sunca pe paine", a lui Charles Bukowski. "Am numarul tau", de Sophie Kinsella. " Romanul cocainei", de M. Agheev? ...hm, nu mai stiu, dar bafta la citit. Astea merita 100 %.